Фільтри для очищення рослинного масла

Фільтри для очищення рослинного масла ЛФ-2 і ЛФ-3

Показник ЛФ-2 ЛФ-3
Продуктивність по чистому 100 60 250 150
маслу, літрів/годину:
Початкова (чистий фільтр)
Середня (забруднений фільтр)
Пропускна здатність до 800 1500
очищення фільтра, л:
Робочий тиск, кг/см² 0,2-1,5
Площа фільтрації, м² 4,5 8,5
Габарити фільтра (д,ш,в), мм 630х630х900 1500х630х900
Маса, кг 100 190
Параметри електромережі 1 ф.220В, Р=0,5 кВт

 

Фільтри для очищення рослинного масла ЛФ-2 і ЛФ-3Фільтри призначені для очищення рослинного масла від механічних домішок. До складу фільтру для очищення рослинного масла входять: власне фільтр, компресор з ресивером для стисненого повітря, ємності для неочищеного масла і трубопроводи з запірною арматурою.

Фільтр для очищення рослинного масла складається зі встановленого на рамі прямокутного пакету, дерев'яних рамок і фільтруючих перегородок між ними. Фільтруючі перегородки виконані з фільтрувальної тканини (бельтинг, лавсан, нейлон та ін.). Для ущільнення пакет стискається ручним гвинтовим затискним пристроєм з затискною плитою.

Робота фільтра для очищення рослинного масла

Масло, підмет фільтрації, заливають в ємність для неочищеного масла. Ємність допомогою гнучкого трубопроводу з'єднана з ресивером, в якому за допомогою компресора підтримується заданий тиск повітря (0.2 ÷ 1.5кг/см²). Під дією стисненого повітря масло надходить у фільтр. Через наскрізний отвір в пакеті масло потрапляє у внутрішні порожнини напірних рамок і під тиском просочується через фільтрувальні перегородки у внутрішні порожнини прийомних рамок. Відфільтрований осад при цьому залишається на фільтрувальній перегородці, створюючи додатковий фільтруючий шар, Відфільтроване масло з внутрішніх порожнин прийомних рамок через дренажні трубки стікає в піддон. При збільшенні на фільтрувальних перегородках шару осаду з механічних частинок спостерігається падіння продуктивності фільтру і для його підтримки необхідно збільшувати тиск масла у фільтрі за допомогою компресора.

Очищення фільтра рослинного масла

При досягненні тиску в фільтрі до верхньої межі рекомендованих значень, подальше його підвищення недоцільно. Необхідно провести очищення фільтра. З цією метою подача масла припиняється. За допомогою затискного пристрою відводиться його затискна плита і фільтрувальні рамки разом з фільтрувальними перегородками витягуються з пакета. Виробляється механічна очистка порожнин рамок і фільтрувальних перегородок від осаду і, при необхідності, заміна фільтрувальних перегородок. Для видалення з фільтрувальних перегородок воскоподібних складових осаду, перегородки піддають кип'ятінню у воді з подальшою їх просушуванням.

Поліпшення фільтрації