Гарбузова олія

Отримання олії з насіння гарбуза.

Гарбузова оліяЗа багаторічний період одержання олії з насіння гарбуза розроблена технологія отримання гарбузової олії, так щоб зберегти найцінніший склад і чудовий смак масла.

Насіння миють, при оптимальних температурах сушать і зберігають у темному місці. Для того, щоб отримати 1 літр олії необхідно 2-2,5 кг. Насіння можна відразу відправити на прес холодного пресування і отримати рослинне масло і макуху. Іноді для поліпшення виходу олії його піддають наступній передварітельной обробці. Насіння подрібнюють і розмішують з водою і сіллю, в результаті отримують однорідну масу. Сіль сприяє виділенню жиру. Масу смажать до повного випаровування води і розтину масла насіння. Готова маса потрапляє під прес холодного пресування і вичавлюється масло з типовим кольором, горіховим смаком і властивим ароматом.

У першу чергу, гарбузове масло благотворно впливає на печінку і передміхурову залозу. Чоловікам рекомендується щодня приймати гарбузове масло для посилення потенції і для поліпшення кровообігу в області малого тазу і безпосередньо передміхурової залози.

Гарбузова олія має протизапальну дію. Гарбузова олія володіє слабо вираженим проносну дію. Це масло добре і швидко загоює ранки, тому дуже часто масло насіння гарбуза застосовують для зовнішнього лікування опіків, виразок. У даному олії міститься велика кількість вітаміну Е, саме цей вітамін і сприяє швидкому загоєнню ран і якнайшвидшого утворенню нових клітин епітелію.
У кулінарії гарбузове масло застосовується для заправки салатів.

При алергії на квітковий пилок, гарбузовим маслом можна змащувати носові пазухи, щоб зменшити вплив алергенів.

На жаль, ніде не вдалося знайти точного часу і температури смаження гарбузової муки. Кажуть, що цей секрет ніхто з маслоделов ніколи не розповість, оскільки саме від цих факторів і залежить майбутній смак готового продукту. Так що, що бажають самостійно отримати гарбузове масло, доведеться експериментувати.

Готовий продукт повинен мати приємний, тонкий горіховий аромат, жовтувато-зелений колір і трохи більш в'язку, ніж у соняшникової олії консистенцію.

Можна приготувати масло з гарбузового насіння шляхом розтирання їх у великих ступах, або подрібнення блендером до моменту утворення кремоподібної маси і виділення масла.

Дозвольте нагадати, що оскільки гарбузове масло не переносить тепла, тримати його краще в щільно закупореній пляшці, в темному прохолодному місці, а при використанні ні в якому разі не піддавати якої б то не було тепловій обробці.

Лікувальні рецепти на основі гарбузової олії

Лікувальні рецепти на основі гарбузової оліїПри аденомі простати, простатиті, зниженні статевої потенції у чоловіків: приймати всередину по 1-2 ч. Ложки гарбузової олії 3-4 рази на день до їжі, а також ставити на ніч мікроклізми або тампони (зволожений гарбузовим маслом ватно-марлевий тампон, вводять в пряму кишку, попередньо зробивши очисну клізму на воді, а масляні мікроклізми ставлять допомогою разових шприців без голки або маленької дитячої клізми, ретельно і енергійно розмішавши 1 ст. ложку гарбузової олії в чверті склянки теплої води). Після мікроклізми потрібно полежати 12-15 хвилин. На курс такого лікування потрібно 900-1000 мл гарбузового масла.

При геморої, проктиті, тріщинах прямої кишки, запорах, коліті: вживати всередину гарбузове масло 3 рази на день за годину до їжі по 1-2 ч. Ложці, а також ставити мікроклізми на ніч після очисної клізми (як готувати масляну мікроклізму на основі гарбузового масла - див. у рецепті, наведеному вище). Курс лікування становить 10-15 днів, повторювати такий курс можна протягом 6 місяців.

При зараженні глистами необхідно поєднувати внутрішнє вживання гарбузового масла (по 1 ч. Ложці 3 рази на день) з лікуванням мікроклізмами 25-50 мл (мікроклізми ставити на ніч). На курс такого лікування знадобиться 400-600 мл гарбузового масла. При зараженні гостриками гарбузове масло необхідно приймати вранці натщесерце. Максимального лікувального ефекту в даному випадку можна досягти, поєднуючи лікування гарбузовим маслом з вживанням в їжу гарбузового насіння і часто приправляючи їжу корицею або кмином.

Цироз печінки, вірусний і алкогольний гепатит: вживати гарбузове масло за 1:00 до їди по 2 ч. Ложці 3-4 рази на день. На курс потрібно 700-900 мл гарбузового масла.

При дискінезії жовчовивідних шляхів, холециститі: приймати гарбузове масло по 1 ч. Ложці 3 рази на день за 50-60 хвилин до їжі. На такий курс лікування потрібно 600-800 мл гарбузового масла.

При жовчнокам'яній хворобі: слід приймати гарбузове масло всередину, поступово нарощуючи його щоденну лікувальну дозу (почати з чверті чайної ложки по 4-5 разів на день і поступово довести щодня спожите кількість гарбузового масла до 100 мл). При такій схемі лікування гарбузове масло необхідно розбавляти соком грейпфрута або лимона в співвідношенні 1: 2. Через сильний жовчогінний дії гарбузової олії може початися рух жовчних каменів. У цьому випадку слід знизити щоденну дозу гарбузової олії до половини або чверті чайної ложки і продовжити курс лікування. На курс лікування жовчнокам'яної хвороби потрібно 1,5-2 л гарбузового масла. За допомогою такого лікування можна поступово вивести камені з жовчного міхура, не вдаючись до операції.

Для захисту печінки при хіміотерапії, а також для якнайшвидшої реабілітації в післяопераційний період приймають по 1 ч. Ложці гарбузового масла 1 раз на дві доби протягом року.

Гастрит і виразку шлунка і дванадцятипалої кишки лікують, приймаючи по 1-2 ч. Ложці гарбузового масла 3-4 рази на день за 50-60 хвилин до їжі.

Прийнявши незалежно від часу прийому їжі 1-2 ч. Ложки гарбузової олії, можна через 2-5 хв. позбутися від печії.

Для лікування і профілактики атеросклерозу народна медицина рекомендує приймати гарбузове масло по 1 ч. Ложці 3-4 рази на день за годину до їжі. На такий лікувально-профілактичний курс потрібно 500-600 мл гарбузового масла. Проводити такий курс необхідно 2 рази на рік.

При дерматитах, екземі, псоріазі, діатезі, попрілостях, грибкових ураженнях шкіри, герпесі, вугрової висипки, укусах комах необхідно поєднувати внутрішнє вживання гарбузового масла (по 1-2 ч. Ложці 3 рази на день за годину до їжі) з його зовнішнім застосуванням ( уражені ділянки тіла (попередньо вимиті милом) потрібно змащувати гарбузовим маслом 4 рази на день). Тривалість такого курсу лікування - 4 тижні.

При термічних або хімічних опіках корисно змащувати уражені ділянки шкіри гарбузовим маслом або накладати на них зволожені гарбузовим маслом марлеві пов'язки (пов'язки слід міняти через день). Такі засоби найбільш ефективні при свіжих опіках.

Алергічна нежить (викликаний харчової, квіткового або лікарською алергією) лікують наступним чином: гарбузове масло приймають по 1 ч. Ложці 3 рази на день (за 1:00 до їжі), а також закапують по 6-7 крапель гарбузової олії в кожну ніздрю. Курс такого лікування - 2 тижні.

Для зняття болю при циститі приймають всередину по 8-10 крапель гарбузової олії 3 рази на день протягом 4-х тижнів.

Для поліпшення роботи нирок рекомендується вживати по 1-2 ч. Ложці гарбузового масла щодня. На такий профілактичний курс потрібно 400-500 мл олії.

При запальних захворюваннях органів дихання, пародонтозі, стоматиті приймають всередину по 8-10 крапель гарбузової олії 3 рази на день за годину до їжі. Курс лікування - 4 тижні. При захворюваннях порожнини рота і горла рекомендується поєднувати внутрішнє вживання гарбузового масла з його зовнішнім застосуванням (у вигляді полоскань і компресів).